فرم ثبت و گزارش تخلفات پژوهشي
هموطن گرامي ضمن تشكر از دقت نظر شما و توجه به رعايت اخلاق در پژوهش هاي علوم پزشكي خواهشمند است در صورت امكان تمامي اطلاعات خواسته شده زير را تكميل و ارسال فرماييد.
همچنين مي توانيد جهت مطالعه فرم ها و آئين نامه هاي كميته اخلاق از لينك زير استفاده نماييد.
فرمها و آئين نامه هاي كميته اخلاق در پژوهش هاي پزشكي
ورود اطلاعات:
كاربر محترم، مشخصات شما كاملا محرمانه باقي مي ماند و تنها جهت پيگيري تخلف استفاده مي شود.
شماره تلفن همراه و ايميل ثبت شده جهت اطلاع رساني در خصوص نتيجه بررسي تخلف، مورد نياز است.
مشخصات شكايت كننده
*نام
*نام خانوادگي
*سمت/شغل
*محل خدمت
ايميل
*شماره همراه
مشخصات متخلف
*نام
*نام خانوادگي
سمت
شماره تماس
*شرح تخلف(حداكثر 300 كلمه)لطفا با توجه به نوع تخلف، مورد مربوطه را علامت بزنيد
ماده 1-1: نقض یا تخلف از مفاد کدهای اخلاقی حفاظت آزمودنی انسانی در پژوهش های علوم پزشکی منتج به آسیب های مادی، جسمی و یا معنوی به آزمودنی ها که به عمد یا به علت کوتاهی رخ دهد، عدم اخذ مجوز کمیته اخلاق، عدم اخذ رضایت آگاهانه از آزمودنی ها، نقض محرمانگی و افشای شرکت کنندگان.
ماده 2-1: جعل شامل ساخت، ثبت و انتشار داده یا نتایج یک تحقیق به صورتی که تمام یا بخشی از داده نتایج مذکور اصلا وجود نداشته باشند.
ماده 4-1: سرقت ادبی نوشته و یا اعتبار شخص دیگر شامل کپی کردن کامل یا بخشی از نوشته، مقاله و یا پروپوزال یک فرد دیگر بدون استناد و ارجاع مناسب به صاحب آن.
ماده 5-1: نویسنده پنهان شامل حذف نام فرد یا افراد حائز شرایط نویسندگی، از فهرست اسامی نویسندگان در یک نوشته علمی در هنگام انتشار و یا انجام و انتشار نتایج برای دیگران بدون ذکر مشخصات مشارکت کنندگان در نوشته یا مقاله.
چنانچه فايل هاي و مستندات بيشتر از يك مورد است، خواهشمنداست فايل ها را بصورت فشرده و در قالب يك فايل ارسال فرماييد. شواهد و مستندات(.jpg.pdf.png.gif.zip.rar)